Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi

Dil Pasaportu

Bu belge kişinin dil becerilerinin, dil yeterliliklerinin ve kültürler arası deneyimlerinin bir kaydıdır.
Dil becerileri, Avrupa Ortak Ölçütler Çerçevesi Belgesinde sunulan yeterlilik düzeyleriyle tanımlanmaktadır. Ölçek (kendini değerlendirme çizelgesi) Dil pasaportunda sunulmuştur. Bu ölçek, kendini değerlendirme çizelgesi olduğu gibi dil pasaportunun da bir parçasıdır.

Pasaportun içeriği şu şekildedir:

  •  Dil becerileri profili
  •  Dil öğrenimi ve kültürler arası deneyimlerin özeti
  •  Sertifikaların ve diplomaların kaydı

Dil Geçmişi

Bu bölüm dil öğrenim öyküsünün bir kaydıdır ve kişinin dil öğrenim hedeflerini belirlemesine, kendini değerlendirme şemasında dil yetkinliklerini ve ilerlemesini kaydetmesine yardımcı olur.

Dosya

Deneyim ve aşamaları gösteren ve belgeleyen bölümdür. Bu bölüm çeşitli kişisel çalışmaların örneklerini içerir. Dosya sahibinin sertifikaları ve diplomaları da bu bölümde yer almaktadır.

Kullanımı kolaylaştırmak amacıyla, bu portfolyo 4 dilde hazırlanmıştır (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca).

 

Ülkemize Turist Vizesi İle Giriş Yapanlara Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1- Pasaport

2- 6 adet vesikalık fotoğraf.

*Ülkemize turist vizesi ile giriş yapanların ARELDİLMER’e Türkçe kurs kaydı için öncelikle ARELDİLMER’den ACCEPTANCE (Kabul Belgesi) almaları gereklidir.

*Kabul Belgesi (ACCEPTANCE) 400 $ karşılığında verilmektedir. Bu ücret daha sonra kesin kayıt sırasında kurs ücretinden düşülecektir.

Başvurularını İstanbul dışından yapmak isteyenler, öğrencinin pasaport kopyasını ve fotoğrafını areldilmer@arel.edu.tr adresine e-posta gönderip, belirtilen hesap numarasına davetiye ücretini havale ederek, davetiye mektubunu e-posta yoluyla temin edebilirler.

Vizenin onaylanma işlemi ve işlem süresi tamamen konsolosluğa bağlı olup Dil Merkezi’nin işleyişe müdahale etmesi söz konusu değildir.