Duyurular

2019-2020 Bahar Yarıyılı Uzaktan Eğitim Vize Sınav Duyurusu


 1. Üniversitemizin pandemi sebebiyle uzaktan eğitim yapılan  derslerin ara sınavları (vize sınavları), Meslek Yüksek Okulu dersleri için  27.04.2020 Saat 08.00 - 29.04.2020 Saat 23.00 tarihleri arasında diğer tüm fakülte ve bölüm dersleri için 20.04.2020 Saat 08.00 – 22.04.2020 Saat 23.00 tarihleri arasında yapılacaktır. Belirtilen bu süreler boyunca sınavlarınız sistemde açık kalacaktır.  
 2. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Temel Bilgi Teknolojileri, Türk Dili II dersleri ile; Lisans ve Önlisans Zorunlu, Ortak Zorunlu Uzaktan Ders ve Uzaktan Öğretim Programlarının(Yüksek Lisans Programları) derslerine ilişkin Bahar Dönemi Ara Sınavları 20.04.2020 Saat 08.00 - 22.04.2020 Saat 23.00 tarihlerinde 3 (üç) gün boyunca açık kalacaktır. 
 3. Pandemi sonrası uzaktan yapılmaya başlayan derslerin sınav süresi her dersi veren öğretim üyesi tarafından Öğretim Yönetim Sistemine (Moodle) girilecektir. 
 4. Herhangi bir nedenle sınava giremeyen veya sınav esnasında teknik sorun yaşayan öğrencilerimiz için gerçekleştirilecek “Mazeret Sınavı” uygulamaları, mevcut mevzuatlar çerçevesinde yapılacaktır. 

Dikkat Edilecek Noktalar:  

 • Sınavlarınıza girişinizi son gün ve son saatlere bırakmamanız gerekmektedir. Aksi halde oluşacak yoğunluk, sınava girişinize engel teşkil edebilecektir. Bu nedenle sınav tarihi başlangıcı itibariyle sınavlarınıza girmeye özen göstermenizi rica ederiz.  
 • Sınava giriş yapmadan önce tarayıcınızda geçmiş ve çerez ayarlarını temizleyiniz.   
 • Sınav esnasında ekran donması ya da bilgisayar kapanması gibi durumlarda, Öğretim Yönetim Sisteminize tekrar giriş yaparak sınavınızı tamamlayabilirsiniz. 
 • Sınav esnasında yaşadığınız sorunu çözemiyor ve sınavınıza giriş yapamıyorsanız, mutlaka dersin öğretim üyesine ya da Uzaktan Eğitim Merkezine (areluzem@arel.edu.tr) bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu, sizin teknik mazeret başvurunuz olarak kabul edilecektir. Mazeret sınavına giriş durumunuz teknik kontrolden sonra belirlenecek ve size bilgi verilecektir. 
 • Sınav sonunda “Tümünü Gönder ve Bitir” işlemini yaptıktan sonra sınavlarınız ile ilgili geriye dönük herhangi bir işlem yapılamamaktadır. 
 • Vize haftasında dersler yapılmaya devam edecektir.  
 • Vizeler yalnızca öğretim üyelerinizin belirttiği dersler için yapılacaktır. Öğretim üyesi vize yapmayacağını belirtti ise, duyuru yalnız vize yapılacak dersler için geçerlidir.  
Duyurular