Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi (DYAD)

İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim enstitüsüne ait olan açık erişimli bilimsel dergisi olan Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi (DYAD), Fen, Mühendislik, Sağlık, Sosyal ve Sanat alanlarında insanlığın sorunlarını çözecek, gelişimini sağlayacak ve yeniliklere dönüşmesi temin edecek özgün araştırmaları yayınlamaktadır. Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi, yılda iki kez olmak üzere Türkçe ve İngilizce yayın kabul etmektedir. Dergiye yayınlanmak üzere gönderilen ve kabul edilen tüm yayınlar elektronik olarak tüm halkın hizmetine sunulmaktadır.

Dergi Sosyal, sanat, sağlık, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri araştırmacılara, mühendislere ve ilgili kitlelere ulaştırarak bilgilendirmeyi amaçlar. İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi güncel, bilimsel normlara ve bilimin etiğine uygun özgün ve yenilikçi disiplinler arası çalışmaları yayınlamayı amaç edinir.

Dergimiz makale yönetim süreçleri tamamlanana kadar elektronik posta yoluyla makale kabul etmektedir. Makale Konusu için makale başlığı ve başvurulan disiplin belirtilmelidir. Elektronik posta içeriğinde çalışmanın word veya PDF formatlı hali ile önerilen 3 hakem Adı ve Soyadı, Kurumu ve Mail adresini belirterek (talep edilen hakemlere gönderilmeyebilir), Türkçe makaleler için (dyad@arel.edu.tr), İngilizce makaleler için (jiis@arel.edu.tr) veya editör ve editör yardımcılarına e-mail atabilirsiniz.

Misyon

İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi olarak misyonumuz fikir üretme, bilgi üretme ve yaratıcılığın Fen, Mühendislik, Sağlık, Sosyal ve Sanat alanlarında insanlığın sorunlarını çözecek, gelişimini sağlayacak ve yeniliklere dönüşmesi temin edecek araştırmalar yapmak.

Vizyon

Uluslararası düzeyde araştırmacıların yayınlarının yayınlandığı, tanınırlığı olan ve uluslararası endekslerde taranan bir dergi olmak İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisinin vizyonudur.

Amaç ve Kapsam

Fen, Mühendislik, Sağlık, Sosyal, Sanat konularını kapsayan disiplinler arası bir dergidir.

Dergi, sosyal, sanat, sağlık, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri araştırmacılara, mühendislere ve ilgili kitlelere ulaştırmayı amaçlar. İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi güncel, bilimsel normlara ve bilimin etiğine uygun özgün ve yenilikçi disiplinler arası çalışmaları yayınlamayı amaç edinir.