Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Kaliteli ve profesyonel bir üniversite eğitimi vermeyi, Türkiye'nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne katkıda bulunmayı, araştırma ve inovasyonu desteklemeyi, kendi öğretim elemanlarını yetiştirmeyi ve geliştirmeyi en önemlisi ise gelecekte iyi donanımlı sağlıkçılar yetiştirmeyi amaç edinen İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, günümüzde 6 temel eğitim programı ve 45 akademik personel ile eğitime devam ediyor.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu içerisinde,  Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet programları yer alıp, yüksekokul akademik kadrosunda 8 profesör, 15 yardımcı doçent, 11 öğretim görevlisi ve 11 araştırma görevlisi görev yapıyor.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nun kuruluşundan bu yana Çocuk Gelişimi Bölümü 338, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 366, Hemşirelik Bölümü 455, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 446, Sosyal Hizmet Bölümü 235, Sağlık Yönetimi Bölümü 136 öğrenci olmak üzere toplam 1976 öğrenciyi mezun etti.

Eğitim ve Bilim Komisyonu ile Öğrencilerin Yanındayız

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde bulunan 11 bilim ve eğitim komisyonu, her an Arel Üniversitesi öğrencilerinin yanında olabilmek, çözümler üretebilmek ve eğitim-öğretimde sürekliliğin sağlanabilmesi adına çalışmalarına devam ediyor. Toplamda 270 öğrenci kontenjanına sahip olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, başarılı öğrencilere kendi yüksekokulları içinde, çift anadal ve yandal yapma imkânları da sağlıyor.